Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді
Днями з метою попередження виникнення непередбачуваних подій, які можуть негативно позначитися на житті та здоров’ї дітей, працівниками Мостиського РЦСССДМ було проведено обстеження сімей, які проживають на території Чернівської сільської ради та перебувають на обліку сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. В ході обстеження фахівцями було надано ряд соціальних послуг членам родини, проведено роз’яснювальну та інформаційну роботу з метою попередження насильства в сім’ї, зловживання алкоголем, надано консультації щодо покращення побутових умов, а також попереджено про відповідальність, яка настає за неналежне виконання батьківських обов’язків.
З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми в райдержадміністрації відбувся круглий стіл «Торгівля людьми та її наслідки» за участю працівників районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей райдержадміністрації та управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Присутніми було обговорено причини, форми та ознаки торгівлі людьми. Адже, як було зауважено, від торгівлі людьми може постраждати будь-хто, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.
_____________________________________________________
Днями на базі Мостиської районної філії Львівського обласного центру зайнятості відбувся інформаційно-просвітницький семінар «Як не стати жертвою торгівлі людьми».
Участь у заході взяли директор Мостиського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації Галина Горбацьо та фахівця із соціальної роботи Наталії Горак. Присутніх ознайомлено з поняттям «торгівля людьми», поінформовано про форми та методи вербування, експлуатації людини з якими стикаються трудові мігранти за кордоном, а також про діяльність міжнародних організацій, які допомагають постраждалим від торгівлі людьми.
Крім цього, під час семінару присутні отримали рекомендації як подбати про власну безпеку.
_______________________________________________
17.11.2017 року відбулась зустріч з учнями Гостинцівської ЗОШ І-ІІ ступенів, в ході якої провідний спеціаліст відділу соціальної роботи Мостиського РЦСССДМ М. Вінярська прочитала присутнім лекцію на тему: «Правопорушення серед дітей». Інспектор ювенальної превенції В. Петик розповіла про правопорушення з наведеними життєвими прикладами. Інспектор М. Грицалик. та фахівець (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) М. Гринда Мостиського РС з питань пробації роз’яснили наслідки та відповідальність за вчинення правопорушень.
Опісля, учні переглянули документальний фільм соціально-виховного характеру «Почуй мене».
Варто зазначити, що в шкільних закладах Мостиського району постійно проводяться спільні профілактичні заходи відповідними службами Мостиського району. Метою проведення заходів є профілактика та попередження кримінальних і адміністративних правопорушень серед дітей та молоді.
Також працівниками вищезазначених служб проведено зустріч з старшокласниками Мишлятицького НВК І-ІІ ступенів, в ході якої останнім прочитали лекцію на тему: «Алкоголізм у молодому віці. Його наслідки», розповіли про правопорушення з наведеними життєвими прикладами, роз’яснили наслідки та відповідальність за вчинення правопорушень.
В підсумок проведення даного заходу старшокласники переглянули документальний фільм соціально-виховного характеру «Почуй мене».
________________________________________________________
Пілотний проект “РУКА ДОПОМОГИ” із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб у Львівській області Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 №1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб» Львівська, Харківська та Полтавська області визначені учасниками цього проекту. Мета проекту – вироблення ефективних механізмів залучення (повернення) на ринок праці працездатних безробітних отримувачів державних соціальних допомог. Учасниками пілотного проекту є непрацюючі працездатні особи з числа:членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;· внутрішньо переміщених осіб. Для участі в пілотному проекті зазначеним особам необхідно звернутися до районного управління соціального захисту населення з відповідною заявою та документами, що підтверджують статус таких осіб (довідка про отримання/неотримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи). Органи соціального захисту населення формують списки осіб, які виявили бажання взяти участь у пілотному проекті. Залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється державною службою зайнятості шляхом:· сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця; пропонування участі в громадських роботах;· надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності. З кожним учасником пілотного проекту, що виявив бажання організувати підприємницьку діяльність в рамках пілотного проекту, та щодо якого комісією прийнято рішення про надання фінансової допомоги, укладається чотиристоронній договір. Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року (станом на 01.01.2017 – 64 тис. грн). Фінансова допомога надається одноразово шляхом оплати обласним центром зайнятості за заявою-дорученням учасника проекту витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбаченим його бізнес-планом.
Сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених учасником пілотного проекту податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Фінансова допомога не повертається, якщо: сума сплачених у відповідному році податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перевищує суму фінансової допомоги, що повинна бути повернута за такий рік;· учасник пілотного проекту працевлаштовує в перший рік участі в пілотному проекті не менш як двох осіб членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, внутрішньо переміщених осіб або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менш як на два роки.
Важливо, що дохід за шість місяців, отриманий учасником пілотного проекту в період участі у пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.
Провідний фахівець із соціальної роботи Оксана Тарнавська 02.11.2017р. здійснила візит у дитячий будинок сімейного типу сім’ї Самойленко с. Золотковичі. В ході бесіди обговорено які навички, вміння та досвід здобули діти-вихованці за час проживання у ДБСТ, з якими проблемами стикаються батьки-вихователі та діти-вихованці, що потрібно вирішити для більш ефективного соціального супроводу ДБСТ.
Відповідно до Закону України від 26.01.2016 року № 936-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» запроваджується послуга патронату над дитиною в рамках експерименту у 2016-2018 роках.
Патронат над дитиною – тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Метою патронату над дитиною є забезпечення та захист прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом зі своїми батьками або іншими законними представниками, надання їй та її сім’ї комплексу послуг у відповідності до найкращих інтересів дитини.
З метою пошуку кандидатів у патронатні вихователі 13 вересня 2017 року в приміщенні Мостиського районного центру зайнятості за участі заступника начальника відділу надання соціальних послуг МРЦЗ Горак Н.Я., директора Мостиського РЦСССДМ Горбацьо Г.М. та провідного фахівця із соціальної роботи МРЦСССДМ Андрейко Л.І. був проведений спільний семінар на тему «Патронатні сім’ї в Україні» для громадян, які потребують працевлаштування.
Учасникам заходу було роз’яснено, хто такий патронатний вихователь і хто може ним стати, діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат, які основні завдання патронатних вихователів, які права та обов’язки їм належать та багато інших питань, пов’язаних зі створенням та функціонуванням зазначених сімей. Учасникам семінару було роздано інформаційні матеріали – буклети.
Мостиський районний центр
соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
адреса: м. Мостиська, вул. Грушевського, 22, тел. 4-11-58e-mail:mosttcentr@ukr.net
Директор МРЦСССДМ – Горбацьо Галина Михайлівна
Мостиський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) є спеціальним закладом, що забезпечує організацію та проведення у відповідній територіальній громаді соціальної роботи із соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді.
Основною метою діяльності Центру є сприяння у задоволенні соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
Основними принципами діяльності Центру є законність, дотримання і захист прав людини, системність, доступність, конфіденційність, відповідальність за дотримання етичних та правових норм під час надання допомоги, недопущення негуманних і дискримінаційних дій щодо соціально незахищених категорій сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
Центр у своїй діяльності:
1. Проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, шляхом їх виявлення, обліку та вивчення потреб, планування та визначення методів допомоги, надання соціальних послуг, забезпечення за необхідності соціального супроводу;
2. Сприяє розвитку та підтримці сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом:
– пошуку та підбору кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі та направлення їх на навчання;
– навчання та підготовки кандидатів в опікуни та піклувальники за направленням служб у справах дітей;
– соціального супроводження прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу;
3. Проводить у сім’ях, серед дітей та молоді за місцем проживання іформаційно-просвітницьку роботу, спрямовану на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом поширення соціальної реклами і проведення консультацій;
В банку даних сімей Центру нараховується 119 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з них 40 сімей перебувають під соціальним супроводом.
З листопада 2012 року в Мостиський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді прийнято 25 фахівців із соціальної роботи: 5 – на міське населення та 20 на сільське населення. Фахівцями із соціальної роботи було відвідано 3963 сім’ї. Під час візитів було виявлено 133 сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховується 413 дітей. Проведено 363 соціальних інспектувань та надано 1255 соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Розпорядженням голови Мостиської райдержадміністрації у районі створено та функціонує 3 прийомні сім’ї та 7 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 51 дитина, із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В ході здійснення соціального супроводження двома спеціалістами батькам та дітям надаються різні види соціальних послуг та проводиться контроль за дотриманням прав та законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Спеціалістами Центру здійснюється іформаційно-просвітницька робота, спрямована на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя з особами молодіжного віку та неповнолітніми, які відбувають покарання не пов’язане з позбавлення волі. 57 таким особам було надано 284 послуги.
Із 2005 року діє Угода між центром СССДМ і ТзОВ НМФ «Авіценна М» про надання безкоштовних стоматологічних послуг дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування. За сприянням Центру усім дітям-сиротам та дітям, які позбавлені батьківського піклування були надані стоматологічні послуги.
Здійснюються виїзди у навчальні заклади району, де проводяться бесіди та тренінгові заняття з профілактики негативних явищ серед дітей та молоді, пропаганди здорового способу життя та правової освіти, у яких взяли участь 110 дітей з багатодітних, малозабезпечених та інших категорій сімей. А також спеціалісти ЦСССДМ надавали індивідуальні і групові консультації учнівській молоді.
Розроблено та розповсюджено 250 буклетів у навчальних закладах щодо профілактики туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, наркоманії.
_______________________________________________________________________
30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми
Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.
Факт відзначення цього дня є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, та про необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, наданні допомоги потерпілим, ведення превентивної роботи.
За період з 1991 року по 2016 рік в Україні за даними Міжнародної організації з міграції від торгівлі людьми постраждало понад 120 000 українців. За півроку 2017-го 101 особа стала жертвою торгівлі людьми. Зокрема, такий статус у І півріччі встановлено 7 особам з Львівської області.
Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.
Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми.
Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.
За даними Групи експертів Ради Європи з питань боротьби з торгівлею людьми (ҐРЕТА), в Україні відбувається значне зростання кількості випадків торгівлі людьми з метою трудовоїексплуатації, починаючи з 2010 року. Серед осіб, які постраждали від торгівлі людьми, збільшується кількість осіб чоловічої статі, значною залишається кількість неповнолітніх. Також для України залишається актуальною проблема сексуальної експлуатації дітей. Кількість неповнолітніх осіб, які надають в Україні сексуальні послуги за плату, сягає 15 тис.
Отже, аналіз ситуації щодо торгівлі людьми в Україні доводить, що складна економічна ситуація в країні та брак можливостей працевлаштування спонукає значну частину населення до виїзду зі свого регіону, часто за кордон, у пошуках прибуткової діяльності, адже особи у складній економічній ситуації можуть прийняти майже будь-яку пропозицію без обговорення деталей працевлаштування, яку отримують з не перевірених джерел, що часто робить їх легкою здобиччю для торговців людьми.
Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:
- Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;
- Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;
- Вас примушували відробляти не існуючі борги;
- Вас втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми.
Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.
Консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати також, звернувшись на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та «527» (для абонентів Київстар, Vodafone UA, Life).
Пам’ятайте! Потрапити у пастку торгівців людьми можна не лише за кордоном, а й у межах своєї країни!
=====================================================
_________________________________________________________
Комісія з визнання бійців-добровольців АТО
У Львівській обласній раді працює комісія з визнання бійців добровольчих батальйонів, які воювали в АТО. За результатами її роботи добровольці, мешканці Львівщини, які брали участь в антитерористичній операції на сході України, зможуть отримати одноразову матеріальну допомогу у розмірі 3 тис. грн. Що важливо – вони також отримають посвідчення учасника АТО від Львівської обласної ради.
Комісія розглядатиме документи осіб, заслуховуватиме свідків, представників військових формувань, добровольчих батальйонів та громадських організацій, враховуючи фото – та відеопідтвердження, та прийматиме рішення щодо визнання або відмови у визнанні бійців-добровольців АТО, а також щодо виплати одноразової допомоги в розмірі 3 тисячі гривень.
Отож, для визнання бійцем-добровольцем АТО особа повинна надати такі документи:
– довідку керівника добровольчого формування про особу-заявника, що входить до складу добровольчого батальйону, із зазначенням терміну перебування в зоні проведення антитерористичної операції;
– письмові свідчення не менше як двох свідків з числа осіб, які разом з такою особою брали участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що підтверджують участь в антитерористичній операції особи-заявника;
– інші матеріали, які засвідчують безпосередню участь в бойових діях на сході України (фото – відеофіксація) (за наявності);
– висновок/характеристику громадської організації (за наявності);
– заяву;
– копію паспорта;
– копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.
Подані особою документи розглядаються на найближчому засіданні комісії, але не пізніше, ніж у місячний строк після подачі документів. Їх відсутність є підставою для відмови у визнанні бійцем-добровольцем АТО.
Усі необхідні вищезазначені документи слід подавати до Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10. Тел. для довідок: 261-27-85.
_____________________________________________________________
Інформація
щодо соціальної роботи з учасниками АТО
Відповідно до Указу Президента України від 18.03 2015 року №150 “Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції ” розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 року № 359 -р “Про затвердження плану заходів щодо медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції” Мостиський районний центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді проводить соціальну роботу з учасниками АТО та членами їх сімей.
Протягом І -го півріччя 2015 року спільно з працівниками Мостиського територіального центру та працівниками управління соціального захисту населення відвідано 45 сімей (15 з них демобілізовані), члени яких беруть чи брали безпосередню участь в АТО. З ними проведено бесіди щодо визначення їхніх потреб: оформлення документів, оздоровлення дітей, скерування для отримання земельних ділянок у місцеві ради, матеріальної допомоги.
Даним сім’ям надано 112 соціально- побутових, інформаційних та соціально-педагогічних послуг. Складено 82 картки отримувачів послуг.
21 дитина учасників АТО направлена на оздоровлення в дитячі табори Дрогобицького району, м. Трускавець та на узбережжя Чорного моря.
Супроводжено одну сім’ю загиблого учасника АТО у м. Львів для зустрічі з радником Президента України О. Богомолець.