6 травня в Мостиському РНД відбулись урочистості з нагоди Дня пам’яті і примирення і 71-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В концертному залі Народного дому зібралися представники громадськості, учні шкіл, прикордонники Мостиського прикордонного загону, учасники АТО, які проживають в районі. Серед фронтовиків були і два ветерани Другої світової війни з Мостищини – Олексій Іванович Гридовий та Григорій Семенович Голдрич. Час жорстокий і невблаганний до наших ветеранів і, на жаль, щороку їх стає все менше серед живих…
Захід, присвячений пам’яті героїв 2-ої світової війни, проводив відділ культури та туризму райдержадміністрації. Участь у заході взяв голова райдержадміністрації, учасник АТО Степан Буняк. Ведучим таких урочистостей був Зеновій Богуцький. Він, зокрема, зачитав Указ Президента України «Про відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення і 71-ої річниці перемоги над нацизмом у 2-ій світовій війні».
Звучали пісні воєнних літ і це підсилювало особливу атмосферу в залі, коли ми не тільки повинні пам’ятати співвітчизників, які загинули у най кровопролитній війні людства, а й не забувати, що й в сьогоднішній час Україна веде війну за свою незалежність на Донбасі з російсько-терористичними бандами, і знов ллється кров наших захисників Вітчизни. На цей раз – від ворога на Сході.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять наших загиблих героїв Другої світової війни. Опісля вінок пам’яті дівчата в національних строях і Гірлянду Слави із зелених гілок, перев’язану стрічкою із кольорів Державного Прапора прикордонники поклали, за традицією, до Пагорба Слави у Мостиськах.
У своєму виступі Степан Буняк насамперед підкреслив, що 8 травня в Європі є не свято, а днем смутку, пам’яті всіх жертв 2-ої світової війни, днем примирення всіх учасників цієї найбільшої війни людства. Він висловив щиру подяку всім нашим ветеранам війни, які проживають на Мостищині за їхній подвиг, за те, що врятували народ від фашизму.
Як учасник новітньої війни, яку зараз Україна веде на Сході із Росією та її посібниками терористами на Донбас, Степан Буняк розповів один із епізодів цієї війни. З його слів, це сталося на початку вересня 2014 року. Тоді побратими його підрозділу, в якому він теж служив, буквально до останнього патрона відбивалися від ворога. Кілька наших бійців тоді потрапило у полон. Двоє згодом були обміняні на бойовиків. Один з наших вцілілих вояків, на позивний «Кузя», після демобілізації знову повернувся до своїх побратимів на війну. І от в січні цього року «Кузя» в соціальній мережі знайшов відеоролик розстрілу бандитами 5 вересня 2014 р. трьох бойових друзів. Тож нам потрібно усвідомити, підкреслив С. Буняк, яка страшна біда нависла над нашою країною в нинішній час від новітньої путінської чуми. Адже, як би не ці хлопці, то не жили б ми зараз спокійно і мирно в своїх домівках, не ходили б наші діти до української школи, не відзначали б ми наші свята…
Про історичні події Другої світової війни і роль України в цій війні розповіла на урочистостях вчитель історії Крукеницького ліцею Галина Головко. Вона, зокрема, підкреслила, що події цієї війни і в сьогоднішні реалії війни на Донбасі, вимагають повного переосмислення, нової оцінки: Україна на Східному фронті Другої світової відіграла тоді вирішальну роль в перемозі над нацизмом. Зараз Україна веде війну з російським фашизмом. Європа повинна врешті зрозуміти, що наша держава сама сьогодні теж відіграє вирішальну роль в захисті європейської цивілізації вже тепер – від кривавої путінської орди зі Сходу.
Захід, присвячений Дню пам’яті і примирення і Дню перемоги завершився переглядом «18 правдивих фактів про Другу світову війну».