Голова Мостиської райдержадміністрації М. Мартин за участю начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Б. Гапала провів нараду з питань фінансового забезпечення проведення весняно-польових робіт 2015 року, змін у податковому законодавстві, стану підготовки до весняно-польових робіт сільськогосподарських товаровиробників району, Програми розвитку АПК, заключення договорів оренди на земельні частки (паї). Зокрема, підвели підсумки роботи в галузі тваринництва за 2014 рік… Участь у нараді взяли керівники агроформувань району, районних інспекцій, державної фіксальної служби, представники банківських установ.
В ході наради було зазначено, що цього року (за прогнозами) площа посівів в районі складатиме 31,5 тис.га, що майже на рівні минулого року…
Озимий зерновий клин під урожай 2015 року збільшено на 11,2 %. Крім того, посіяно 3766 га озимого ріпаку. Всього посіяно 10868 га озимих зернових, в т.ч. сільськогосподарськими підприємствами – 6698 га.
Наразі 84,0 % посівів озимих зернових знаходиться в доброму і 16,0 % в задовільному стані. За станом посівів озимих культур ведеться постійний моніторинг.
Посів ярих культур планується на площі 12214 га, що на 230 га менше минулого року, в т.ч. сільськогосподарськими підприємствами – 3154 га, що на 189 га менше до минулого року.
Для посіву ярих зернових та зернобобових сільськогосподарським підприємствам потрібно 126 тонн насіння, в т.ч. ярої пшениці – 13 т, ячменю – 23 т, вівса – 46 т, гречки – 36 т, кукурудзи – 5,4 т, бобових – 2,5 тонн.
Господарства забезпечені насінням в повному обсязі. Проводиться робота по доочищенні та доведення до посівних кондицій.
Щодо забезпечення мінеральними добривами, то за попередніми розрахунками для проведення робіт з підживлення озимих і посіву ярих культур господарствам необхідно придбати 2090 т сировини, в т.ч. аміачної селітри –650 тонн, НТФ –920 т, тукосуміші -400 т з розрахунку по 63 кг поживних речовин .на 1 га.
На сьогоднішній день в наявності є 216 тонн мінеральних добрив. Що складає 10,5 % від потреби.
Аграрії продовжують закупівлю матеріально-технічних ресурсів.
Крім того, триває ремонт тракторів та сільськогосподарських машин. Готовність техніки на сьогодні становить 63 %.
Для проведення комплексу весняно-польових робіт аграріям необхідно 44,6 млн.грн. У розрахунку на 1 га ріллі витрати складуть 3185 грн. Основним джерелом покриття витрат на проведення весняної кампанії є власні кошти.
Підсумовуючи голова райдержадміністрації дав відповідні доручення.